Alumnai apsisprendė: asociacijos steigimo konferencija – balandžio 16-ąją

IQ7M0452Šiaulių universiteto absolventai, ketindami aktyvinti bendradarbiavimą tarp universiteto ir absolventų bei gilinti studijas baigusių studentų tarpusavio ryšius ir plėtoti kontaktus, nusprendė susiburti į alumnų asociaciją. Asociacijos steigiamoji konferencija vyks balandžio 16 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje (Vytauto g. 84) 13 val. (informacija bus tikslinama artimiausiu metu).

 Jau kelerius metus iš eilės Šiaulių universiteto studentų atstovybės organizuojamuose alumnų sąskrydžiuose rimtai diskutuojama apie poreikį kurti Šiaulių universiteto alumnų organizaciją, kuri skatintų universiteto absolventus vienytis ir toliau darbuotis savo Alma mater labui. Tam, kad alumnų bendradarbiavimas būtų koordinuotas ir tikslingas, būtina jį juridiškai įforminti. Todėl 2016 m. sausio 20 dieną buvo paskelbta oficiali Šiaulių universiteto absolventų registracija, o tų pačių metų balandžio 16 d. nuspręsta visus sukviesti į Šiaulių universiteto alumnų asociacijos steigimo konferenciją. Taigi idėja palaipsniui virsta realybe.

Iki šiol absolventų ir universiteto bendradarbiavimas buvo gana stichiškas, be konkretaus tęstinumo. Atskirų sričių studijų programų alumnai būrėsi į mažas bendruomenes, klasterius, tačiau nebuvo branduolio, kurį sudarytų nuolat aktyviai veikiantys absolventai. O poreikis prisidėti prie universiteto bendruomenės veiklų buvo, tai patvirtina gražios Šiaulių universiteto absolventų iniciatyvos: alumnai dalyvauja universiteto bendruomenės renginiuose, padeda organizuoti įvairias veiklas, tokias kaip karjeros mugės, konferencijos, steigia stipendijas aktyviausiems studentams ir kt. Universitetas taip pat skirią dėmesį savo absolventams. Alumnų sėkmės istorijos spausdinamos universiteto leidiniuose, viešinamos susitikimuose su studentais ir mokiniais, alumnai tampa reklamos veidais.

Kuriamos alumnų asociacijos iniciatyvinės grupės branduolį sudaro Šiaulių universiteto studentų atstovybės (ŠUSA) eksprezidentai Loreta Liubavičienė, Paulius Kliučininkas, Gabrielė Gendvilaitė, Klaidas Palikevičius, kuris yra ir Universiteto tarybos narys. Klaidas Palikevičius: „Ilgą laiką bandėme burti ir vienyti Studentų atstovybės alumnus, tačiau didesnis iššūkis yra suvienyti ir suburti visus universiteto alumnus. Pavieniai aktyvistai, matome, prisideda prie universiteto veiklų ir po studijų. Norisi suburti tokius asmenis, atrasti naujus, skatinti ne nutolti, o būti šalia savo Alma mater. Užsienyje įprasti alumnų klubai aukštosiose mokyklose, jie naudingi tiek universitetui, tiek savo nariams. Lietuvoje oficialių alumnų klubų nėra daug. Todėl norisi užpildyti šią nišą, suburti Šiaulių universiteto alumnus ir įkurti organizaciją. Pats būdamas alumnas, jaučiu organizacijos atsiradimo poreikį ir matau daug perspektyvų kiekvienam nariui – nuo verslo kontaktų, įvairių mokymų iki dalyvavimo priimant universitetui svarbius sprendimus. Todėl kviečiu burtis po savo universiteto vėliava.“

Mieli Šiaulių universiteto, Šiaulių pedagoginio instituto absolventai, kviečiame parodyti lojalumą savo aukštajai mokyklai ir tapti Šiaulių universiteto alumnų asociacijos steigėjais.

Apsilankykite alumnų interneto svetainėje adresu www.sualumnai.lt ir užpildykite registracijos anketą.