Alumnų suorganizuotas viešų paskaitų ciklas – renginys visuomenei

2017 m. kovo 20–24 dienomis Šiaulių universiteto alumnų asociacija pakvietė į dar vieną nemokamą renginį visuomenei – viešų paskaitų ciklą „Ateik. Išgirsk. Tobulėk“. Skirtingos viešų paskaitų temos orientuotos į įvairius visuomenės sluoksnius ir skatina mokymosi visą gyvenimą idėją. Renginys visiems Šiaulių miesto gyventojams, svečiams, Šiaulių universiteto bendruomenei suteikė galimybę dalyvauti 5 viešose paskaitose. Panaši iniciatyva organizuota pernai metų rudenį. Šių ir praeitų metų patirtis rodo, kad tokie renginiai visuomenei yra reikalingi. Viešų paskaitų ciklą „Ateik. Išgirsk. Tobulėk“ aplankė daugiau kaip 400 klausytojų.

Viešų paskaitų temų įvairovė – asmenybės ugdymas, smurto samprata ir sąmoninga tėvystė

Kovo 20–24 dienomis vykusiame viešų paskaitų cikle „Ateik. Išgirsk. Tobulėk“ dalyvavo 5 lektoriai: Asta Blandė – psichologė; Vaida Anžolauskė – VšĮ „Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtos biuro“ atstovė, Vilma Putnynaitė – fitneso ir jogos instruktorė; Gediminas Beržinis – fotografas, žurnalistas, filmų kūrėjas, meninkas; Rita Regalė – lektorė, asmenybės ugdymo trenerė. Renginys organizuotas savanoriško pagrindo principu – visi lektoriai savo patirtimi, įžvalgomis dalinosi už tai neimdami jokio atlygio.

Šiaulių universiteto alumnų asociacijos prezidentas džiaugiasi, kad alumnai skleidžia ne tik gerąją žinią apie universitetą, bet ir puikiai įgyvendina vieną iš asociacijos tikslų – mokymosi visą gyvenimą idėją. „Viešų paskaitų ciklą visuomenei „Ateik. Išgirsk. Tobulėk“ surengėme atsižvelgdami į tai, kad lapkritį vykusi mokymų savaitė parodė, kad žmonėms tokio pobūdžio renginių trūksta. Ir šį pavasarį norėjosi žmones įkvėpti tobulėti, domėtis, augti. Šį kartą siūlėme temas, kurios labiausiai buvo nukreiptos į žmogaus asmenybės ugdymą, socialinę problematiką, emocijas, jų supratimą. Stengėmės reaguoti į šiuo metu šaliai svarbias aktualijas – psichologės kalbėjo apie smurtą artimoje aplinkoje, apie atsakingą ir sąmoningą tėvystę”.

Viešų paskaitų ciklo dalyvių atsiliepimai:  „Ačiū, kad esate ir kuriate“

Penkias dienas vykęs viešų paskaitų ciklas sulaukė daugiau kaip 400 aktyvių, suinteresuotų ir motyvuotų paskaitų dalyvių. Įvairus paskaitų turinys sukvietė nevienalytę auditoriją, kurios amžiaus intervalas svyravo nuo moksleivio iki senjoro. Renginyje dalyvavo Šiaulių universiteto dėstytojai, studentai, absolventai, moksleiviai, įmonių vadovai, viešųjų ryšių specialistai, verslininkai, šiauliečiai bei miesto svečiai. Šiaulių universiteto alumnų asociacijos Facebook paskyroje viešų paskaitų ciklo „Ateik. Išgirsk. Tobulėk“ dalyviai džiaugėsi tokio pobūdžio renginiu: „Ačiū už fantastišką tobulėjimo savaitę!“, „Ačiū už įdomią ir naudingą paskaitą. Verta buvo dalyvauti“, „Labai gera paskaita, gaila, kad tokių paskaitų nebuvo prieš 30 metų  :)“, „Dėkui už galimybę įgyti naujų žinių, pasitikrinti jau turimas 😊“ ir kt.

Daugiausiai susidomėjimo sulaukė psichologinės tematikos trečiadienio ir penktadienio viešos paskaitos, kuriose buvo kalbama apie savęs ugdymą, emocijas ir gebėjimą jas atpažinti, valdyti. Ypač specifinėje paskaitoje apie „Smurtą artimo aplinkoje“ dalyvavo mažesnė auditorija žmonių (maždaug 80). Paskaitos dalyvė S. Ulčinienė prisipažino paskaitoje ketinusi nedalyvauti, nes tema pasirodžiusi visiškai niekaip nesusijusi su ja pačia: „Džiaugiuosi tokio pobūdžio renginiais ir stengiuosi juose dalyvauti. Šios viešos paskaitos nėra išimtis. Dabar žiniasklaidoje, visuomenėje daug kalbama apie smurtą, pati savo aplinkoje to nepastebiu. Ši paskaita pasirodė esanti man mažiausiai aktuali. Tačiau joje visgi dalyvavau. Turiu pripažinti, kad šioje srityje informacijos ir supratimo turėjau labai mažai – po paskaitos supratau, kad su tam tikromis smurto formomis esu susidūrusi, ir susiduriu“.

Poreikį išreiškę paskaitų dalyviai per artimiausias savaites nurodytais elektroninio pašto kontaktais gaus specialius elektroninius pažymėjimus su Šiaulių universiteto alumnų asociacijos parašu, kurie liudys dalyvavimą atitinkamose paskaitose.

Už pagalbą organizuojant nemokamą viešų paskaitų ciklą „Ateik. Išgirsk. Tobulėk“ Šiaulių universiteto alumnų asociacija dėkoja Šiaulių universitetui, Šiaulių universiteto bibliotekai, Šiaulių universiteto studentų atstovybei. Rėmėjams: reklamos įmonei „Greita reklama“, „Apollo“ boulingui, kasečių pildymo centrui „Redo“, projektui „Turtinga moteris“.

Susjusios nuorodos:

Parengė alumnų koordinatorė S. Tenytė

Nuotraukų autorius A. Šeronas