Antrajame alumnų sąskrydyje – mokymai ir aktyvios sportinės veiklos gamtoje

Gražia tradicija tampantis Šiaulių universiteto alumnų asociacijos organizuojamas Šiaulių universiteto alumnų sąskrydis ir šiemet pakvietė šią aukštąją mokyklą baigusius absolventus linksmai, aktyviai ir turiningai praleisti rugsėjo 16–17 d. savaitgalį Virvytės stovyklavietėje. Renginio metu absolventai dalyvavo mokymuose, diskusijoje, aktyviose sportinėse veiklose. Šiaulių universiteto alumnų stipendijos fondą papildė aukciono metu surinkti pinigai.

Koučingo samprata ir diskusijos apie kitų metų sąskrydį

Po oficialaus renginio atidarymo dalyviai turėjo galimybę susipažinti su populiarėjančia koučingo samprata. Mokymus apie koučingą tema „Koučingas arba how to get what you want?“ vedė Ž. Nagliūtė, sertifikuota koučingo specialistė, UAB „Laurema“ eksporto vadovė, ŠU alumnų asociacijos valdybos narė.

Diskusiją apie Šiaulių universiteto alumnų asociacijos veiklos viziją moderavo prezidentas K. Palikevičius. Jos metu visi sąskrydžio dalyviai aktyviai įsitraukė į pokalbį, dalijosi mintimis apie studijų metus Šiaulių universitete, džiaugėsi alumnų asociacijos atsiradimu ir svarstė, kokiomis priemonėmis būtų galima dar labiau suaktyvinti absolventų susidomėjimą alumnų judėjimu, kad jis būtų kuo sėkmingesnis, populiaresnis. Prieita prie bendros nuomonės, kad kitais metais rugsėjo 15–16 d. bus stengiamasi įvairių studijų programų alumnus skatinti savo grupės susibūrimus derinti su Šiaulių universiteto alumnų sąskrydžio data. Tai leistų padaryti renginį didesnį, masiškesnį, įdomesnį, vertingesnį ir kokybiškesnį.

Alumnų stipendija studentams – vienas iš pagrindinių sąskrydžio tikslų

Viena iš veiklos krypčių, kurią puoselėja Šiaulių universitetą baigusių absolventų organizacija, – perspektyvių, veržlių ir aktyvių studentų skatinimas ir įvertinimas. Siekiant tai įgyvendinti, jau antrus metus iš eilės surengtas aukcionas, kurio metu sąskrydžio dalyviai turėjo galimybę įsigyti įvairių su Šiaulių universitetu susijusių daiktų už kuo didesnę sumą. Kaip ir pernai, taip ir šiais metais surinkti pinigai papildys Šiaulių universiteto alumnų asociacijos stipendijos fondą. Įsteigta stipendija atiteks Šiaulių universiteto metų studentui. Pernai šiuo įvertinimu džiaugėsi studijų programos „Finansų valdymas“ III kurso studentė E. Juršytė.

Aktyviai aukcione dalyvavęs Šiaulių universiteto alumnų asociacijos valdybos narys M. Kiesas pastebėjo, kad organizacijai labai svarbus ryšys su tebestudijuojančiais studentais: „Neabejoju, kad labai svarbu, jog studentai nuo kuo žemesnio kurso žinotų apie alumnų asociaciją Šiaulių universitete ir norėtų ateityje, o galbūt ir studijuodami prisidėti prie jos veiklų. Stipendijos įsteigimas ir nusipelniusių studentų įvertinimas iš mūsų pusės yra labai svarbus, gražus ir brandus gestas.“

Alumnų sąskrydžio veiklų įvairovė – laikas su šeima, gera nuotaika, kūrybiniai ir sportiniai užsiėmimai

Sąskrydžio programos veiklų įvairovė leido kiekvienam alumnui ir jų šeimos nariams rasti sau patinkančią ir dominančią veiklą. Vos atvykę į Šiaulių universiteto alumnų sąskrydį  dalyviai turėjo galimybę prisijungti prie ruošiamos gardžios sriubos ant laužo gaminimo ir proceso stebėjimo, mažieji dalyviai pūtė gigantiškus muilo burbulus, leido laiką Virvytės stovyklavietės lauko žaidimų aikštelėse, kiti dalyviai kūrė aksesuarus iš rudeninių augalų, kuriuos sąskrydžiui atrinko Šiaulių universiteto Botanikos sodo darbuotojai. Visi buvo vaišinami karšta kakava ir užkandžiais.

Energingą funkcinę treniruotę sąskrydžio dalyviams vedė Šiaulių universiteto alumnė, „Šiaurės taifūno“ trenerė J. Smirinenkaitė. Iškart po šio užsiėmimo sąskrydžio dalyvių laukė pamėgtos tinklinio turnyro varžybos.

Sąskrydžio dalyvė D. Jančiauskienė džiaugėsi galimybe susitikti su seniai nematytais savo Alma mater draugais: „Buvo gera susitikti su universiteto absolventais, pasijusti kaip tikrų giminių susitikime (šypsosi.). Labai patiko seminaras, gyva muzika vakare. Įspūdį paliko bendrumo jausmas, draugiška atmosfera. Alumnų diskusija buvo labai nuoširdi, geranoriška ir visų dalyvavusių vieningas tikslas buvo ir toliau būti kartu, vienyti ir burti į dar didesnį būrį absolventus.“

Šeštadienio vakarą užbaigė Šiaulių universiteto studentų S. Aleknavičiaus ir D. Saikausko koncertas ir karaokė dainos.

 

Alumnų koordinatorė S. Tenytė

Nuotraukų autorė Ieva Grinienė