Įvyko pirmasis alumnų asociacijos valdybos posėdis

UntitledPraėjus kelioms savaitėms nuo Steigiamosios Šiaulių universiteto alumnų asociacijos konferencijos, balandžio 29-os dienos vakarą, naujos organizacijos nariai rinkosi Šiaulių universiteto studentų atstovybės patalpose, kur vyko Valdybos pirmasis posėdis. Susirinkimo metu diskutuota apie Šiaulių universiteto alumnų asociacijos veiklos kryptis, tikslus artimiausių metų perspektyvoje.

Aptartas klausimas dėl tolesnės komunikacijos su puslapyje (www.sualumnai.lt) užsiregistravusiais absolventais. Nuspręsta, kad apie organizuojamas veiklas, priimamus sprendimus jie turi būti informuojami ne tik viešoje erdvėje, bet ir el. paštu, ateityje planuojama kurti ir specialų informacinį naujienlaiškį. Svarbu, kad visi užsiregistravusieji ir toliau skatintų savo buvusius grupės draugus įsitraukti į alumnų judėjimą. Ir toliau bus ieškoma būdų populiarinti galimybę tapti asociacijos nariu. Prezidentas K. Palikevičius akcentavo artėjančios diplomų įteikimo šventės svarbą – tikimasi pritraukti nemažą dalį šiais metais universitetą baigiančių studentų.

Nutarta per metus inicijuoti 3–4 didesnius renginius, kurie ilgainiui taptų tradiciniai ir būtų skirti ne tik Šiaulių universiteto bendruomenei, absolventams, bet apskritai visam Šiaulių miestui. Renginių ir veiklų specifika įvairi – alumnų įsitraukimas kuriant ir tobulinant studijų programas, konferencijos, mokymai, seminarai, viešos paskaitos ir kūrybiniai užsiėmimai, susitikimai, socialinės akcijos, diskusijos, sąskrydžiai ir kt. Kalbant apie lėšų, kurių reikės ateityje įgyvendinant planus, pritraukimą paminėta būtinybė rašyti projektus.

Šiaulių universiteto studentų atstovybės deleguota narė J. Bagdonaitė išsakė mintį apie tai, kad studentai dažnai susiduria su sunkumais ieškodami praktikos atlikimo vietos. Jos manymu, alumnai, turintys savo verslą, galėtų suteikti praktikos, darbo vietas savo įmonėse Šiaulių universiteto studentams.DSC_0904

Daug dėmesio skirta ir diskusijoms dėl alumno statusą liudijančių kortelių. Jų dėka absolventai galėtų būti identifikuojami kaip asociacijos nariai ir turėtų galimybę gauti tam tikras paslaugas su nuolaidomis. Iš pradžių lengvatas numatoma derinti su Šiaulių universitetu, ateityje – kitomis įmonėmis, partneriais. Valdybos narių nuomone, kortelės įvedimas asociacijos nariui taptų garantijos ir privilegijos simboliu, o pačią organizaciją įpareigotų plėsti ir puoselėti bendradarbiavimą su vis naujais partneriais. Kortelės gamybos išlaidos būtų padengiamos iš nario mokesčio. Steigiamosios konferencijos metu buvo nutarta nario mokestį (10 eurų) mokėti antraisiais metais.

Pastebėta, kad didelė dalis absolventų baigę universitetą palieka Šiaulių miestą, todėl toliau gyvenantiems prisidėti prie Šiaulių universiteto alumnų judėjimo yra sudėtingiau. P. Kliučininkas išsakė mintį apie galimybę tikslingai rengti neformalius susitikimus su absolventais atskiruose Lietuvos miestuose. Nutarta pirmą tokį susitikimą organizuoti gegužės 24 d. 19 val. Vilniuje (susitikimo vieta bus tikslinama).

DSC_0909Pirmajame Šiaulių universiteto alumnų asociacijos valdybos posėdyje dalyvavo visi alumnų asociacijos valdybos nariai: UAB „Mantijų karalius“ plėtros vadovas, Šiaulių universiteto tarybos narys K. Palikevičius (prezidentas), LR generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Gendvilaitė, VšĮ „Šiauliai plius“ reklamos vadybininkė Stasė Vyčiūtė, UAB „Fiberta“ komercijos direktorius Tautvydas Milaknis, LR Seimo narys, politikas, pedagogas Valerijus Simulikas, architektas projektuotojas Vidmantas Butvydas, reklamos agentūros „Greita reklama“ vadovas Paulius Kliučininkas, Šiaulių universiteto studentų atstovybės atstovė Justina Bagdonaitė ir Šiaulių universiteto deleguotas narys doc. dr. Remigijus Bubnys. Kontrolės komisijos nariai taip pat aktyviai įsijungė į diskusijas dėl organizacijos ateities planų. Susirinkime dalyvavo Šiaulių universiteto Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos vyresn. specialistė Ieva Grinienė, žurnalistas, filmų kūrėjas, televizijos laidų redaktorius Gediminas Beržinis. Kitas valdybos susirinkimas planuojamas pirmoje birželio pusėje.