Šiauliečiai trokšta žinių: „Tobulėjimo ir atradimų savaitė“ pranoko lūkesčius

Šiaulių universiteto alumnų asociacija jau antrus metus iš eilės lapkričio mėnesį kvietė visuomenę tobulėti ir praleisti šaltus rudens vakarus turiningai. Lapkričio 13–17 dienomis alumnai surengė tradicija tampančią „Tobulėjimo ir atradimų savaitę“, į kurią buvo kviečiami visi, trokštantys sužinoti ką nors naujo, ieškantys motyvacijos bei siekiantys prasmingai praleisti laiką. Net penkias dienas vakarais Šiaulių miesto bendruomenė bei svečiai turėjo galimybę apsilankyti 10 nemokamų viešų paskaitų ir susipažinti su 10 profesionalių savo srities specialistų.

Savo tematika paskaitos buvo labai skirtingos, todėl sužadino įvairaus amžiaus ir profesijų žmonių smalsumą. Savaitės pradžioje tarptautinio marketingo specialistas Mantas Povelauskas supažindino klausytojus su viena efektyviausių reklamos priemonių internete Google Adwords ir jos galimybėmis. Gydomosios mitybos terapeutė Ilona Kuodienė pristatė dalyviams sveikos mitybos taisykles, knygų apie gamtos gėrybių panaudojimą sveikatai ir grožiui autorė Nijolė Degutienė pasakojo apie savo pašaukimo paieškas, o apie sapnų ir psichoterapijos sąsajas kalbėjo jungiškosios krypties psichoanalitikė Andžela Rybakovienė. Klausytojai turėjo galimybę sužinoti apie aktyvius pardavimus iš UAB „BITĖ“ klientų komunikacijos centro vadovės Modestos Suchodolskienės bei artimiau susipažinti su patyriminiu ugdymu kartu su neformalaus ugdymo specialistu Romanu Šarpanovu. Ketvirtadienio paskaitų dalyviai susipažino su tinklaraščio „Pas Jokūbą“ autore Guoda Bardauskaite, kuri pasidalijo įkvepiančiais kelionės piligriminiu šv. Jokūbo keliu įspūdžiais ir paliko sužavėtą tikrai ne vieną. Jaukią ir draugišką atmosferą tęsė santykių bei saviugdos mokovas Vaidas Arvasevičius, kuris šmaikščiai dalijo patarimus atsakinga tėvystės tema.

Šiltą santykį ir atmosferą palaikė ne tik patys lektoriai, bet ir paskaitų dalyviai, kurie noriai dalyvavo užsiėmimuose, uždavė jiems rūpimus klausimus bei nuoširdžiai bendravo. Ypač daug žiūrovų susirinko paskutiniąją paskaitų dieną. Apie sėkmingas karjeros paslaptis ir konfliktų bei emocijų valdymą susirinko pasiklausyti daugiau nei 400 žmonių! Pirmąja tema kalbėjo ir motyvacijos klausytojams įkvėpė nuo kitų žmonių augimo priklausomas ugdymo specialistas Saulius Alksnis, o apie tai, kaip išspręsti bręstančius konfliktus, pasakojo psichologė Svaiga Beinorienė. Paskaitų savaitė buvo užbaigta pilna sale motyvuotų, tobulėti siekiančių bei geromis emocijomis spindinčių žmonių!

Šiaulių universiteto alumnų asociacija džiaugiasi, kad savaitė susilaukė dar didesnio dėmesio nei pirmą kartą organizuotais 2016 metais – iš viso per 5 dienas susirinko beveik 700 įkvėpimo ieškančių dalyvių. Tai įrodo, kad susidomėjimas tokiais renginiais tik auga, o žmonės yra atviri naujiems atradimams, noriai semiasi žinių. „Praūžus antrai „Tobulėjimo ir atradimų savaitei“, džiugina, jog būtent tokio formato renginys stipriai prigijo Šiauliuose, – teigia asociacijos prezidentas Klaidas Palikevičius. – Noriu padėkoti dar kartą visiems prisidėjusiems, kad šis nekomercinis renginys kasmet auga! Greitu metu išsiųsime dalyviams refleksijas ir, į jas atsižvelgdami, ruošimės dar didesniam renginiui – „Tobulėjimo ir atradimų savaitė 2018“.

Netrukus viešų paskaitų dalyviai gaus ne tik refleksijas, bet ir užsisakytus nemokamus pažymėjimus. Renginio lankytojai turėjo galimybę užsisakyti Šiaulių universiteto alumnų asociacijos išduodamus pažymėjimus, liudijančius pasirinktų mokymų išklausymą. Šie pažymėjimai per artimiausias kelias savaites bus išsiųsti registracijos metu nurodytais elektroniniais paštais. Pedagogo kvalifikaciją turintys klausytojai gaus Šiaulių universiteto Tęstinių studijų instituto pažymėjimus, kurie dalyvius pasieks per Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyrių.

Žinoma, turininga savaitė nebūtų įvykusi be kitų pagalbos. Asociacija visų pirmiausia dėkoja lektoriams, kurie savanoriškai sutiko pasidalyti savo patirtimi bei įžvalgomis ir suteikė nuostabią galimybę gauti žinių visiems, jų siekiantiems. Už pagalbą organizuojant asociacija be galo dėkinga Šiaulių universitetui, Šiaulių universiteto bibliotekai, Šiaulių universiteto Tęstinių studijų institutui, Šiaulių universiteto studentų atstovybei bei kitiems savanoriams studentams, pagelbėjusiems registracijoje ir fotografuojant. Ypač asociacija dėkoja rėmėjams ir informaciniams partneriams: Šiaulių miesto savivaldybei, žiniasklaidos grupei „Etaplius“, dienraščiui „Šiaulių naujienos“, projektui „Turtinga moteris“, „Sėkmės žurnalui“, UAB „Liubitas“ – į saugumą orientuotoms IT paslaugoms verslui, vaistinei „Valerijonas“, UAB „Šiaurės būstas“ ir UAB „Joldita baldai“, „Apollo“ boulingui, reklamos kūrimo ir gamybos centrui „Greita reklama“ ir koučingo specialistei Živilei Nagliūtei.

Šiaulių universiteto alumnų asociacija dėkoja prisidėjusiems prie renginio organizavimo ir kviečia visus, baigusius Šiaulių universitetą, prisijungti prie šaunios alumnų kompanijos!

 

Parengė alumnų koordinatorė Milda Mikalonytė

Austėjos Pašviestytės nuotraukos