Šiaulių universitete nuvilnijo Diplomų įteikimo šventės

Šiaulių universitete nuvilnijo Diplomų įteikimo šventės

Sausio 30 ir 31 dienomis Šiaulių universitete vyko Diplomų įteikimo šventės – universitetas išleido 22-ą absolventų laidą nuo Šiaulių universiteto įkūrimo ir 69-tą laidą nuo Šiaulių aukštosios mokyklos įkūrimo.

Šių metų sausio mėnesį studijas Šiaulių universitete baigė 166 studentai ir 64 klausytojai. Šventės metu buvo įteikti diplomai 72 bakalauro studijų programų absolventams, 70 magistrantams. Taip pat įteikti studijų pažymėjimai 24 profesinių studijų studentams ir studijų pažymėjimai 64 neformaliųjų ir dalinių studijų klausytojams. 

Sausio 30 d. diplomai buvo įteikti Edukologijos, Muzikos pedagogikos ir vizualiųjų menų, Specialiosios pedagogikos katedrų ir Tęstinių ir nuotolinių studijų instituto paskutiniųjų kursų studentams, o 31-ąją dieną aukštojo mokslo diplomai įteikti Ekonomikos, Informatikos, Inžinerijos, Socialinės gerovės studijų ir kūno kultūros, Verslo ir viešosios vadybos katedrų absolventams. Sveikinimo žodžius absolventams tarė laikinasis Šiaulių universiteto rektorius prof. dr. Darius Šiaučiūnas, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, LR Seimo narys dr. Stasys Tumėnas, Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, Europos Parlamento nario Valentino Mazuronio padėjėja Giedrė Brazlauskaitė, Šiaulių universiteto studentų atstovybės (ŠUSA) prezidentė Aistė Žilevičiūtė, Šiaulių universiteto alumnų asociacijos prezidentė Gabrielė Petkuvienė.

Šiaulių universiteto laikinasis rektorius prof. D. Šiaučiūnas pažymėjo, jog šių metų absolventai greičiausiai bus paskutiniai, gaunantys būtent Šiaulių universiteto diplomus. „Lietuvoje vykstanti aukštojo mokslo reforma lemia tai, kad jau šių metų viduryje Šiaulių universitetas taps seniausio Lietuvoje ir vieno seniausių Rytų ir Centrinėje Europoje Vilniaus universiteto dalimi. Tai naujas etapas Šiaulių aukštosios mokyklos istorijoje. Pasitinkant šį etapą, džiaugiuosi, kad universitetinis mokslas mūsų mieste ir regione bus plėtojamas ir toliau“, – sakė laikinasis rektorius.

Po oficialių svečių sveikinimų žodis suteiktas Šiaulių universiteto alumnų asociacijai, kurie tradiciškai buvo pasirengę pasveikinti ir apdovanoti prizais burtų keliu išrinktus absolventus. Šiais metais ŠU alumnų asociacija pasveikino net du studentus sausio 30 d. ir 31 d. atsiimančius diplomus. Pirma laimingoji, kuriai atiteko UAB „Kelionių centro“ įsteigtas dovanų kuponas kelionei dviem į bet kurį Lietuvos kraštą, privertė sukrusti visą salę. Mat atsitiktine tvarka pakvietus vieną iš absolventų, kuris ištrauktų lapelį su laimingojo/ –osios vardu  Lina Balčiūnienė ištraukė lapelį su savo vardu! 

Kitas ŠU alumnų asociacijos valdybos įsteigtas prizas –  kvietimas dviem į pasirinktą renginį Šiaulių arenoje – burtu keliu atiteko programų sistemų absolventui Karoliui Staneliui. Paklaustas ar tikėjosi laimėti prizą, Karolis atvirauja, kad tai jam buvo visiškai netikėta. Absolventas išduoda, kad loterijose dalyvauja labai retai, todėl jis buvo maloniai nustebintas.

Diplomų įteikimo šventės metu buvo įteikti ir du mokslų daktaro diplomai. Socialinių mokslų vadybos krypties daktaro diplomas buvo įteiktas Ritai Toleikienei, o socialinių mokslų ekonomikos mokslų krypties mokslų daktaro diplomas – Martynui Brazauskui.

Muzikinį sveikinimą absolventams Diplomų įteikimo šventės metu dovanojo muzikos pedagogikos studijų programos I kurso studentas Ignas Bruveris (akordeonas).

Net devyniems absolventams buvo įteikti diplomai su pagyrimu: 3 bakalauro (ekonomikos, viešojo administravimo – 2) ir 6 magistro (dailės – 4, ekonomikos – 1, specialiosios pedagogikos – 1).

Studijas Tęstinių ir nuotolinių studijų institute studijas baigė 84 absolventai (24 profesinių studijų ir 60 neformaliųjų ir dalinių studijų).

Birželio mėnesį studijas Šiaulių universitete turėtų baigti apie 550 studentų.

ŠU Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos informacija