Šiaulių universitete prasidėjo Kalėdos – Metų studentei įteikta ŠU alumnų stipendija

Gruodžio 14 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje buvo įžiebta Kalėdinė eglė, paskelbti ir apdovanoti Universiteto 2017 metų laureatai – „Metų mokslininkas“, „Metų dėstytojas“, „Metų studentas“, „Metų menininkas“, „Metų sportininkas“ ir „Metų darbuotojas“. Taip pat buvo paskelbti ir apdovanoti Šiaulių universiteto gimnazijos „Metų mokytojas“ ir „Metų mokinys“.

Renginyje, kurį organizavo Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnyba, Universiteto biblioteka ir Muzikos pedagogikos katedra, netrūko malonių staigmenų, muzikos ir šiltos šventinės nuotaikos. Laureatams įteiktos unikalios menininko Martyno Gaubo statulėlės. Įžiebiant kalėdinę eglę Universiteto bendruomenę su artėjančiomis šventėmis pasveikino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Estrados meno studijų, muzikos pedagogikos studijų programų studentai ir Šiaulių universitete studijuojančių užsienio šalių studentai parodė nedidelę meninę-muzikinę programą. Metų laureatų vakaro metu netrūko sveikinimų, linkėjimų, malonių prisiminimų. Universiteto bendruomenę sveikino rektorius prof. D. Jurgaitis, Universiteto tarybos pirmininkas Vidmantas Japertas, Šiaulių universiteto gimnazijos direktorius Juvitas Giniotis ir kt.

Aidint aplodismentams buvo paskelbti ir pasveikinti 2017 Šiaulių universiteto laureatai, savo darbu ir visuomenine veikla nusipelnę apdovanojimų. Vakaro metu buvo pasveikinti ir fakultetų dekanai, prodekanai bei katedrų vedėjai.

2017 metų nominacija „Metų studentas“ paskirta Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakulteto kineziterapijos bakalauro studijų programos 3 kurso studentei Gabrielei Pociūtei. Jai įteikta Martyno Gaubo sukurta statulėlė ir Šiaulių universiteto alumnų asociacijos 200 EUR stipendija, kurią įteikė Šiaulių universiteto alumnų asociacijos valdybos narė Gabrielė Gendvilaitė. Šią stipendiją Šiaulių universiteto alumnų asociacija teikia jau antrą kartą, o fondas stipendijai steigti renkamas Šiaulių universiteto alumnų sąskrydyje, kurio metu dalyviams siūloma įsigyti įvairių daiktų su universiteto atributika. Stipendija skiriama labiausiai nusipelniusiam, aktyviausiam ŠU studentui.

Kitus metų apdovanojimus pelnė: ŠU Mokslo instituto vyresnysis mokslo darbuotojas doc. dr. Juozas Pabrėža (nominacija „Metų mokslininkas“), Ugdymo mokslų ir specialiosios pedagogikos fakulteto Specialiosios pedagogikos katedros lektorė dr. Daiva Kairienė („Metų dėstytojas“), Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakulteto Muzikos pedagogikos katedros docentė Birutė Janonienė („Metų menininkas“), IV bendrabučio budėtoja Elena Butkuvienė („Metų darbuotojas“), Šiaulių universiteto Technologijos, fizinių ir biomedicinos mokslų fakulteto finansų matematikos bakalauro studijų programos III kurso studentė Simona Veličkaitė („Metų sportininkas“). Tradiciškai buvo paskelbti ir apdovanoti Šiaulių universiteto gimnazijos Metų laureatai. Geriausio mokinio titulas atiteko Pauliui Sasnauskui, o geriausio mokytojo – Jonui Petersonui.

Puikią nuotaiką dainomis ir pokštais kūrė Muzikos pedagogikos katedros dėstytojai, studentai, Šiaulių universiteto gimnazijos mokiniai. Vakaro metu skambėjo ne viena miela ir smagi istorija, susijusi su Universitetu ar studijomis.

Renginio pabaigoje visi dalyviai buvo pakviesti paragauti ŠU Botanikos sodo arbatos ir kalėdinių kepinių.

 

METŲ STUDENTAS 2017 

Gabrielė Pociūtė – Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakulteto kineziterapijos studijų programos III kurso studentė.

Pretendentę nominacijai pristatė Šiaulių universiteto studentų atstovybė. Studentų nuomone, Gabrielė nusipelnė apdovanojimo už puikų bendradarbiavimą ir ŠUSA komandos valdymą, už studentų teisių gynimą ir savanorišką darbą.

2017 m. lapkričio mėnesį G. Pociūtė išrinkta Šiaulių universiteto studentų atstovybės (ŠUSA) prezidente. G. Pociūtė: „Mano tikslas – suburti stiprią ŠUSA komandą, kuri galėtų daryti didelius darbus. Noriu suaktyvinti mūsų Universiteto studentus, nes pastaruoju metu jie yra gana pasyvoki“.

Kineziterapiją studijuojanti studentė džiaugiasi įgyvendinusi savo svajonę – mokytis dalyko, kuris susijęs su medicina ir fiziniu aktyvumu. Artėjant šventėms ŠUSA prezidentė Gabrielė Pociūtė palinkėjo, kad Universitetas judėtų į priekį, kad rodytų savo stipriąsias puses, kad studentų ir dėstytojų santykiai išliktų tokie pat šilti ir draugiški, kokie buvo iki šiol.

 

Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybos inf.
Zenono Ripinskio nuotr.