Studijų baigimo proga – speciali alumnų asociacijos dovana

Birželio 22 d. Šiaulių arenoje iškilmingai įteikti diplomai 20-osios Šiaulių universiteto laidos absolventams. Bakalauro ir magistro studijas Šiaulių universitete šiemet baigė 837 absolventai, 31 iš jų – su pagyrimu. Net 69 absolventams įteikti jungtinių studijų programų su Klaipėdos, Vroclavo (Lenkija), Pardubicių (Čekija), Daugpilio (Latvija), Kijevo atviruoju tarptautinio žmogiškosios plėtros universiteto „Ukraina“ baigimo diplomai: 52 bakalauro ir 17 magistro. 65000-asis diplomas nuo aukštosios mokyklos Šiauliuose įkūrimo pradžios buvo įteiktas specialiosios pedagogikos bakalauro studijų programos absolventei Viktorijai Piluckytei.

Šiaulių universiteto alumnų asociacija turi gražią tradiciją – vienam absolventui burtų keliu padovanoti skrydį oro balionu. Šiemet šį prizą laimėjo viešojo administravimo studijų programos absolventė Jūratė Šimkienė. Moteris džiaugėsi laimėjimu ir gerais atsiminimais apie universitetą: „Visada galvodavau – kaip jaučiasi žmogus, kai laimi loterijoje? Pirma mintis, atėjusi į galvą, buvo – negali būti… Niekada nesu laimėjusi jokioje loterijoje. Laimėtas skrydis oro balionu man bus didžiulis iššūkis, nes labai bijau aukščio, bet tikiuosi nugalėti baimę ir skristi. Na, o studijos Šiaulių universitete suteikė man labai įdomią patirtį. Drąsiai galiu teigti, kad čia dirbantys dėstytojai yra savo srities specialistai, supratingi studentų atžvilgiu. Studijų metu įgijau daug teorinių, praktinių žinių ir esu tikra, kad tai pritaikysiu ateityje. Taip pat sutikau nuostabių žmonių, kurie papildė mano draugų gretas. Esu labai dėkinga savo buvusiems Šiaulių universiteto leidyklos kolegoms paskatinusiems studijuoti“.

Už įsteigtą dovaną šiais metais Šiaulių universiteto alumnų asociacija dėkoja asociacijos „Kūrybinės jungtys“ nariui, kūrybinio projekto „Kūrybinės partnerystės“ praktikui, fotografui, žurnalistui, filmų kūrėjui Gediminui Beržiniui ir smuklei „Žarija“ (kavinė įsikūrusi kelyje Panevėžys–Šiauliai Velžiai, Radviliškio raj.).

Absolventus pasveikino Šiaulių universiteto rektorius prof. Donatas Jurgaitis, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Šiaulių rajono meras Bezaras, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis, Šiaulių universiteto studentų atstovybės (ŠUSA) laikinoji prezidentė Rūta Irkinaitė. Absolventų vardu kalbėjo mechanikos inžinerijos studijų programos absolventė Simona Bukantaitė.

„Mieli absolventai, prašau Jus nuo šiandien būti tikraisiais Šiaulių Alma mater ambasadoriais. Neškite žinią apie mūsų Universitetą. Jūs visam laikui liekate Šiaulių universiteto bendruomenės nariais. Gyvenimas kupinas galimybių, drąsiais priimkite iššūkius“, – į absolventus kreipėsi ir sėkmės gyvenime linkėjo Šiaulių universiteto rektorius prof. D. Jurgaitis.

ŠUSA prezidentės pareigas laikinai einanti Rūta Irkinaitė savo sveikinimo kalboje pažymėjo, kad visus studijų metus studentų atstovybė buvo šalia studentų ir stengėsi padėti spręsti įvairias problemas. Ji pakvietė nepamiršti Šiaulių universiteto, studentiško gyvenimo ir studentiško judėjimo. „Universitetas – tai pirmasis etapas, o visa kita dar tik prasideda. Gyvenimas yra pilnas galimybių, todėl tikiu, jog jūs išnaudosite jas visas“, – kalbėjo R. Irkinaitė.

Absolventams diplomus įteikinėjo Šiaulių universiteto tarybos pirmininkas Rimvydas Vaštakas, rektorius prof. D. Jurgaitis, Senato pirmininkė prof. Diana Strakšienė, studijų prorektorius dr. Remigijus Bubnys, fakulteto dekanai – prof. Darius Šiaučiūnas, doc. Gintaras Šaparnis, doc. Erika Masiliauskienė, taip pat garbingi šventės svečiai – Šiaulių miesto meras A. Visockas, Šiaulių rajono meras Bezaras, europarlamentaras V. Mazuronis.

Geriausiems ir aktyviausiems studentams buvo įteiktos LR Seimo narių, Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono merų, Universiteto rektoriaus ir dekanų padėkos, atminimo dovanėlės.

Šventės dalyviams ir svečiams dainavo Muzikos pedagogikos katedros muzikos programos absolventai Sigutė Vaičiulytė, Ingrida Ručinskienė, Urtė Kavaliauskaitė ir Evaldas Vaikasas. Šiaulių arenos fojė absolventams ir svečiams gerą nuotaiką skleidė Šiaulių universiteto pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas Anatolijaus Kavaliauskio.

Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybos inf.

Zenono Ripinskio nuotr.