ŠU alumnų organizuota mokymų savaitė sulaukė daugiau kaip 500 dalyvių

_dsc1735Šiaulių universiteto alumnų asociacija 2016 m. lapkričio 14–18 dienomis surengė nemokamų viešų paskaitų ciklą „Tobulėjimo ir atradimų savaitė 2016“, kuris sulaukė daugiau kaip 500 lankytojų. Mokymų savaitė visiems šiauliečiams, miesto svečiams ir Šiaulių universiteto bendruomenei pasiūlė 10 viešų paskaitų įvairiomis temomis, kurias vedė 10 skirtingų lektorių, savo srities specialistų. Toks renginys organizuotas pirmą kartą. Šiaulių universiteto alumnų asociacija planuoja „Tobulėjimo ir atradimų savaitę“ padaryti tradiciniu renginiu. „Sulaukėme daug gerų, atsiliepimų, pastabų, patarimų. Džiugu, kad renginys sukvietė daug Šiaulių universiteto bendruomenės narių, šiauliečių, miesto svečių. ŠU absolventai – mūsų prioritetiniai dalyviai. Žmonės domisi viskuo ir yra aktyvūs. Pilnos salės klausytojų rodo, kad reikia tokių veiklų, renginių. Mes pasistengsime auginti mokymosi visą gyvenimą idėją“– teigė Šiaulių universiteto alumnų asociacijos prezidentas K. Palikevičius.

Temų įvairovė ir patogus laikas sukvietė būrius klausytojų ne tik iš Šiaulių miesto

Tam, kad viešas paskaitas visą savaitę galėtų aplankyti kuo daugiau žmonių, buvo parinktas patogus laikas po darbo valandų – 17 val. iki 20 . Per visas dienas viešų paskaitų ciklas sulaukė daugiau kaip 500 klausytojų. _dsc1743

Renginys savo turiniu buvo itin įvairus – paskaitos apie psichologiją, rinkodarą, populiarias socialinių tinklų galimybes, lyderystę, politiką ir stiliaus kūrimą. Tai sužadino įvairaus amžiaus žmonių smalsumą. Renginyje dalyvavo Šiaulių universiteto dėstytojai, studentai, absolventai, moksleiviai, įmonių vadovai, viešųjų ryšių specialistai, verslininkai, šiauliečiai bei miesto svečiai į Šiaulius atvažiavę būtent dėl to šio renginio. Kauno įmonėje UAB „Apklijavimas“ dirbanti B. Kolūkienė džiaugėsi įdomiu renginiu ir pranešimų įvairove, aktualia tematika: „Į mokymus iš Kauno atvykau todėl, kad ir temos, ir lektoriai pasirodė įdomūs. Nustebino puikus renginio organizavimas – nekilo jokių klausimų ar neaiškumų. Parinktos aktualios pranešimų temos. Jas pristatė profesionalūs lektoriai, kurie ne tik „sausai“ dėsto informaciją, tačiau pasidalija savo patirtimi, įdomiais, realiais pavyzdžiais. Tokie renginiai ugdo visuomenę“.

Psichologijos, lyderystės ir viešojo kalbėjimo paskaitos „Tobulėjimo ir atradimų savaitėje 2016“ buvo populiariausios

_dsc1792Ypač daug dėmesio sulaukė viešos paskaitos, vykusios antradienio ir ketvirtadienio dienomis. Lapkričio 15 d. vykusios emocinio intelekto lavinimo instruktorės, asmeninio augimo mokymų centro „SoulACTION“ projektų vadovės G. Ramanos ir mokymų grupės „Pokyčių akademija“ įkūrėjos R. Motuzienės paskaitos apie emocinį intelektą ir sėkmės sampratą į Šiaulių universiteto biblioteką pritraukė daugiau kaip 200 klausytojų. Lapkričio 17 d. viešos paskaitos apie lyderystę su Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Informacinių operacijų skyriaus viršininku majoru L. Idzeliu ir viešojo kalbėjimo treneriu I. Vasiliausku sulaukė apie 300 motyvuotų ir tobulėti siekiančių dalyvių (kitomis  dienomis mokymai sulaukė iki 140 klausytojų). Šilalės rajono savivaldybės jaunimo centro „Pulsas“ koordinatorė R. Daujotienė į renginį vykti pasiūlė 15 žmonių grupelei – jaunimui, su kuriuo dirba, – jie dalyvavo ketvirtadienį vykusiose viešose paskaitose. Moteris džiaugėsi, kad mokymai buvo įdomūs ir tolima išvyka nenuėjo veltui: „Nuoširdžiai džiaugiamės turėję galimybę sudalyvauti mokymuose. Grįžome gavę gerą motyvacijos dozę – norą keisti ir keistis, tobulėti. Patiko šaunūs lektoriai ir mokymų forma. Seksime organizacijos veiklą ir lauksime panašių mokymų, renginių ateityje.“

Nekomercinis renginys visiems norintiems tobulėti, mokytis, atrasti_dsc1813

„Tobulėjimo ir atradimų savaitė 2016“ surengta remiantis savanorišku pagrindu – visi renginyje dalyvavę lektoriai sutiko pasidalinti sukauptomis žiniomis ir patirtimi su visais norinčiais. Viešas paskaitas lankyti galėjo visi norintys – svarbiausia noras tobulėti, mokytis, atrasti. Agentūros „Marketingo valdymas“ vadovė, mokymus vedusi lektorė G. Besakirskytė džiaugėsi, kad Šiaulių universiteto alumnų asociacija puoselėja mokymosi visą gyvenimą idėją ir skatina lektorius dalintis savo patirtimi ir žiniomis su kitais: „Puikus Šiaulių universiteto alumnų asociacijos užmojis skatinti įvairių sričių specialistus dalintis žiniomis nemokamame viešų paskaitų cikle „Tobulėjimo ir atradimų savaitė 2016“. Šiandien ne visi žmonės linkę dalintis savo žiniomis, o kiti jų nenori imti, nors tai ir dalinama nemokamai. Šiuo atveju organizatorių sukviestos pilnos auditorijos smalsių žmonių bei profesionalūs lektoriai įrodė, kad gali būti ir kitaip. Reikia suprasti, kad dalindamiesi mes investuojame į save“.

_dsc1816Už pagalbą organizuojant nemokamą viešų paskaitų ciklą „Tobulėjimo ir atradimų savaitė 2016“ Šiaulių universiteto alumnų asociacija dėkoja Šiaulių universitetui, Šiaulių universiteto Tęstinių studijų institutui, Šiaulių universiteto bibliotekai. Rėmėjams: Šiaulių miesto savivaldybei, „Busturui“, UAB „Revoliutio“, reklamos įmonei „Greita reklama“, „Biuro įrangos nuomai“, naujienų portalui „Etaplius“, „Apollo“ boulingui, kasečių pildymo centrui „Redo“, projektui „Turtinga moteris“.

„Didžiausios padėkos yra nusipelnę lektoriai, kurie sutiko pasidalinti savo žiniomis, įžvalgomis. Reikia suprasti, kad renginys sulaukė tokio pasisekimo dėl turinio, kurį galėjome pasiūlyti žmonėms. Turinį sudarė lektoriai ir jų pranešimai. Ne ko kito, o jų klausytis ėjo žmonės“ – teigė alumnų asociacijos prezidentas K. Palikevičius.

Renginio dalyviams paskaitų išklausymą liudijantys pažymėjimai

dsc_1667Viešų paskaitų ciklo organizatoriai stengėsi pasiūlyti ne tik kuo įvairesnes paskaitas turinio atžvilgiu, bet ir suteikti galimybę kelti savo kompetencijas – klausytojai galėjo užsisakyti pažymėjimus, liudijančius dalyvavimą tam tikrose paskaitose. Poreikį gauti tokį išrašą išreiškusiems dalyviams bus išduodami dviejų rūšių pažymėjimai. Pedagogo kvalifikaciją turintys ar švietimo įstaigoje dirbantys žmonės gaus Šiaulių universiteto Tęstinių studijų instituto pažymėjimus. Visi kiti (išreiškę poreikį) gaus Šiaulių universiteto alumnų asociacijos išduodamus pažymėjimus, kurie taip pat liudys dalyvavimą viešose paskaitose. Ir vienos, ir kitos rūšies pažymėjimai atitinkamus asmenis pasieks per artimiausias savaites. Tęstinių studijų instituto išduoti pažymėjimai savininkus pasieks per darbovietes. Kiti pažymėjimus gaus el. paštu.

Parengė alumnų koordinatorė S. Tenytė

Nuotraukų autorės: G. Gendvilaitė, Diana Kuprytė