„Tobulėjimo ir atradimų savaitė 2018“ subūrė daugiau nei 800 šiauliečių

Šiaulių universiteto alumnų asociacija jau trečius metus iš eilės pakvietė visuomenę tobulėti ir turiningai praleisti rudens vakarus, apsilankant nemokamų viešų paskaitų cikle – „Tobulėjimo ir atradimų savaitė 2018“. Šiais metais šiauliečius ir miesto svečius alumnai kvietė susiburti ir pasiklausyti 10-ies profesionalių lektorių spalio 22–26 dienomis ir išgirsti jų skaitomų paskaitų įvairiosiomis temomis. Savo tematika paskaitos buvo labai skirtingos, todėl sužadino įvairaus amžiaus ir profesijų žmonių smalsumą. Tam, kad pasirinkti būtų lengviau, šiemet nuspręsta penkias savaitės dienas paskirti penkioms temoms: verslas ir inovacijos; sportas ir sveikata; žiniasklaida ir komunikacija; menas ir laisvalaikis; ugdymas ir asmenybės tobulėjimas.

Paskaitų savaitė prasidėjo nuo šiauliečiams gerai žinomo gastropub‘o CASK 215 įkūrėjo Martyno Jatauto verslo sėkmės istorijos, kuria nuoširdžiai pasidalijo su visais atėjusiais. Martynas papasakojo apie iššūkius, su kuriais tenka susidurti turint verslą, dalinosi patarimais kaip tinkamai komunikuoti informaciją socialiniuose tinkluose. Apie inovacijas rinkodaroje ir ko galime tikėtis ateityje papasakojo Justinas Jautžemis, „Hungry Scout“ prekės ženklo strategijos ir inovacijų studijos partneris. Antradienis, skirtas sporto ir sveikatos temai, subūrė visuomenę pasiklausyti ultramaratonininko, bėgte įveikusio tūkstančius kilometrų, Aido Ardzijausko istorijos, kuri, neabejotinai, įkvėpė daugelį, o gydomosios mitybos terapeutė Ilona Kuodienė pristatė dalyviams sveikos mitybos taisykles ir kaip valgymo įpročiai susiję su mūsų emocijomis. Trečiadienio popietė buvo skirta pakalbėti apie žiniasklaidą ir komunikaciją. Diskusijai, kurią vedė Šiaulių universiteto Komunikacjos ir rinkodaros tarnybos direktorius Modestas Grigaliūnas, pakviesta vyriausioji naujienų portalo „Delfi“ redaktorė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė. Buvo diskutuojama įvairiais klausimais: nuo to, kaip atrenkamos naujienos iki to, koks yra žiniasklaidos vaidmuo visuomenėje. O diskusijos metu su pramoginių projektų kūrėju, prodiuseriu Sauliumi Urbonavičiu-Samu buvo kalbama apie pramoginę žiniasklaidą ir prodiusavimą, pakalbėta kaip kuriami popoliariausi Lietuvoje televizijos šou. Ketvirtadienio vakarą visuomenė buvo pakviesta pasiklausyti paskaitų apie meną ir laisvalaikį. Savo patirtimi, filosofija apie meną, kiną, teatrą dalijosi kino režisierius Donatas Ulvydas, prikaustęs klausytojų dėmesį, atskleisdamas kino filmavimo užkulisius, o Milana Jašinskytė, jogos studijos „Milana yoga“ įkūrėja, pasakojo kaip atrasti harmoniją taip skubančiame pasaulyje bei kaip svarbu atrasti laiko sau. Penktadienis, kaip jau tampa šio renginio tendencija, pritraukė didžiausią būrį susidomėjusių. Užsiregistravusių dalyvauti buvo daugiau nei 500 žmonių, todėl organizatoriams reikėjo pasistengti iš peties ir perkelti paskaitas į didesnę auditoriją, kad visi norintys galėtų pasiklausyti paskaitų. Penktadienio tema buvo skirta ugdymui ir asmenybės tobulėjimui. Apie metodą, mokantį sukurti ryšius, paremtus įsiklausymu į vienas kitą pasakojo Lukas Benevičius, verslo ir švietimo konsultantas, nesmurtinės komunikacijos praktikas, o apie tai, kaip susidoroti su iškilusiomis problemomis ir suvaldyti savo emocijas kalbėjo psichologė Virginija Servutienė. Paskaitų savaitė buvo užbaigta sausakimša sale, kuri buvo pripildyta motyvuotų, tobulėti siekiančių bei geromis emocijomis spindinčių žmonių!

Šiaulių universiteto alumnų asociacija džiaugiasi ir didžiuojasi galėdama pranešti, kad „Tobulėjimo ir atradimų savaitė 2018“ susilaukė dar didesnio dėmesio nei praėjusiais metais – iš viso per 5 dienas susirinko daugiau nei 800 žmonių, siekiančių tobulėti ir pasisemti naujų žinių.

Netrukus viešų paskaitų dalyviai gaus nemokamus pažymėjimus. Renginio lankytojai turėjo galimybę užsisakyti Šiaulių universiteto alumnų asociacijos išduodamus pažymėjimus, liudijančius pasirinktų mokymų išklausymą. Šie pažymėjimai per artimiausias kelias savaites bus išsiųsti registracijos metu nurodytais elektroniniais paštais. Pedagogo kvalifikaciją turintys klausytojai gaus Šiaulių universiteto Tęstinių ir nuolatinių studijų instituto pažymėjimus, kurie dalyvius pasieks per Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyrių.

Žinoma, šis renginys, kuris jau atrado savo auditoriją, nebūtų įvykęs be pagalbos. Pirmiausia asociacija dėkoja lektoriams, kurie savanoriškai sutiko pasidalyti savo patirtimi bei įžvalgomis ir suteikė nuostabią galimybę gauti žinių visiems jų siekiantiems. Už pagalbą organizuojant paskaitų ciklą asociacija be galo dėkinga Šiaulių universitetui, Šiaulių universiteto bibliotekai, Šiaulių universiteto Tęstinių irnuotolinių studijų institutui, Šiaulių universiteto studentų atstovybei bei kitiems savanoriams studentams, padėjusiems registracijoje ir užfiksuojant renginio akimirkas fotoaparatu. Ypač asociacija dėkoja rėmėjams ir informaciniams partneriams: Šiaulių miesto savivaldybei, dienraščiui „Šiaulių naujienos“, „Sėkmės žurnalui“, UAB , vaistinei „Valerijonas“, „Apollo“ boulingui, reklamos kūrimo ir gamybos centrui „Greita reklama“, koučingo specialistei Živilei Nagliūtei, „Alberto vairavimo mokyklai“, grožio produktų grupei „L’Occitane“.

Šiaulių universiteto alumnų asociacija dėkoja prisidėjusiems prie renginio organizavimo ir kviečia visus, baigusius Šiaulių universitetą, prisijungti prie šaunios alumnų kompanijos!

Spalio 22–26 dienomis vykusį renginį kviečiame prisiminti pažiūrėjus video reportažą.

Parengė alumnų koordinatorė Viktorija Raštutytė
Nuotraukos: Justina Bagdonaitė
Video reportažas: Tomas Andrijaukas, Zenonas Ripinskis