Tarptautinė grafikos ir fotografijos paroda „Žiupsnelis druskos“

Tarptautinė grafikos ir fotografijos paroda „Žiupsnelis druskos“

Data: 2019 m. sausio 11 d.
Laikas:  18.00 val.
Vieta:  „Laiptų galerija“ (Žemaitės g. 83, Šiauliai).

Sausio 11 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“ atidaroma tarptautinė grafikos ir fotografijos paroda „Žiupsnelis druskos“. Autoriai: Diana Arslanova (Maskva, Rusija), Ieva Caruka (Ryga, Latvija), Alvydas Šalkauskas (Šiauliai, Lietuva).

Ieva Caruka – Rygoje kurianti menininkė. Studijavo grafiką Lvovo poligrafijos institute ir Latvijos dailės akademijoje. Pasak I. Carukos, bendro projekto mintis gimė tarptautinio „Šiaulių Monmartro respublikos“ festivalio metu. “Tarsi žaidimo idėja, įkvėpta ne realaus pasaulio, o fotomenininko Alvydo Šalkausko juodai baltos fotografijos, tęsianti pasakojimą grafikos darbuose, piešiniuose. Prie mūsų tandemo prisijungė menininkė iš Maskvos Diana Arslanova, savo kūryba pristatanti Baškirijos meno mokyklą ir pasaulėžiūrą“.

Maskvoje gyvenanti ir kurianti Diana Arslanova, su Latvijos dailininke Ieva Caruka susipažinusi per tarptautinį simpoziumą Kosove, užsikrėtė bendra idėja. Atradusi Alvydo Šalkausko fotografiją, įspūdį menininkė siekia susieti su savo vidiniu pasauliu ir emociją išlieti popieriuje. Menininkės darbuose dažnas mėnulio motyvas, kaip moteriškosios energijos simbolis.

Alvydas Šalkauskas – Molėtuose gimęs, Šiauliuose gyvenantis fotomenininkas. Nuo 2004 m. dirba Šiaulių dailės mokykloje, veda fotografijos užsiėmimus. Parodose dalyvauja nuo 1986 m. Anksčiau daugiausia eksponavo grafikos ir odos plastikos kūrinius.