Alumnų dovana absolventams – momentinės fotografijos iš žydinčio sodo!

 Birželio 29 -30 dienomis Šiaulių universiteto Botanikos sode iškilmingai įteikti diplomai – 541 absolventams. Šiaulių universitetas išleido 23-ą absolventų laidą nuo Šiaulių universiteto įkūrimo ir 70-tą laidą nuo Šiaulių aukštosios mokyklos įkūrimo. Diplomantus sveikino Šiaulių universiteto rektorius, prorektoriai ir kiti svečiai.

Prieš atsiimdami diplomus šventės absolventai išklausė laikinai Šiaulių universiteto rektoriaus pareigas einančio prof. Dariaus Šiaučiūno kalbą. Rektorius pažymėjo, jog ši Šiaulių universiteto absolventų laida – paskutinė, kadangi šių metų birželio 25 d. LR Seimas priėmė nutarimą reorganizuoti Šiaulių universitetą prijungiant jį prie Vilniaus universiteto ir įkuriant Vilniaus universiteto Šiaulių akademiją.
„Šiandien džiugi šventė jums, mieli absolventai, jūsų šeimoms ir visai Šiaulių universiteto bendruomenei. Pagaliau ir atėjo ta diena, kai laikysite savo rankose universiteto baigimo diplomą, pažymintį jūsų pastarųjų metų akademinės veiklos rezultatą. Studijos – tai nedidelis, tačiau reikšmingas tarpsnis kiekvieno žmogaus gyvenimo kelyje. Tikiu, jog žinias, kurias pasiėmėte aukštojoje mokykloje gausinsite ir profesinėje veikloje. Lietuvoje vykstanti aukštojo mokslo reforma nulėmė tai, kad jau nuo 2021 m. sausio 1 d. Šiaulių universitetas taps seniausio Lietuvoje ir vieno seniausių Rytų ir Vidurio Europoje Vilniaus universiteto dalimi. Tai – naujas etapas Šiaulių aukštosios mokyklos istorijoje. Tokių etapų buvo jau ne vienas – visus juos įgyvendindami tie, kurie čia dirbo prieš mus, o taip pat ir visi mes, kūrė ir kuriame universitetinio mokslo Šiaurės Lietuvoje tradiciją ir užtikriname, kad mūsų regiono vystymasis bus paremtas mokslo tyrimais ir geriausios kokybės universitetinėmis studijomis. Pasitinkant šį etapą, džiaugiuosi, kad universitetinis mokslas mūsų mieste bei regione ir toliau bus kuriamas“, – kalbėjo prof. D. Šiaučiūnas.

Šiaulių universiteto absolventai dėkojo dėstytojams, anglų filologijos ir vertimo raštu bakalauro studijų programos absolventė Kornelija Šalnaitė džiaugdamasi diplomu teigė, jog studijos davė kur kas daugiau, nei teorinės žinios ar praktiniai sugebėjimai. „Nuoširdžiai noriu padėkoti visų pirma dėstytojams, kurie nepaliaujamai stengėsi mus išmokyti ne tik pasirinktos specialybės dalykų, bet ir augino mus kaip asmenybes. Jų dėka įgijome gyvenime praversiančių gebėjimų racionaliai mąstyti, priimti tinkamus ir apgalvotus sprendimus, išsakyti savo mintis ir nuomonę. Čia mes suradome artimų draugų, išgyvenome įsimintinų akimirkų“, – sakė K. Šalnaitė.

Birželio 30 d. šventėje iškilmingai buvo apdovanota Šiaulių universiteto studentų futbolo komanda, antrus metus iš eilės tapusi Lietuvos studentų futbolo lygos (LSFL) čempione (tren. Rytis Alūzas). Šiaulių universiteto futbolininkus su garbingu apdovanojimu atvyko pasveikinti LSFL direktorius Vytas Jančiauskas. Jis pažymėjo, jog nemaža dalis Šiaulių universiteto studentų yra Lietuvos studentų futbolo rinktinės nariai. Šiauliečiams buvo įteikti aukso medaliai ir LSFL čempionų taurė, taip pat specialūs prizai.

Absolventus taip pat pasveikino bei pakvietė prisijungti prie Šiaulių universiteto alumnų asociacijos prezidentė Ieva Grinienė bei valdybos narės Gabrielė Petkuvienė, Živilė Bagūnaitė ir Rita Montvilienė. ŠU alumnai visiems universiteto absolventams padovanojo momentinę fotografiją, kurioje liks žydintis sodas, šypsenos ir šventiniai prisiminimai.

Šiaulių universiteto Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos informacija.
Tomo Andrijausko nuotraukos.