Penktasis ŠU alumnų sąskrydis: 650 eurų perspektyviausio ŠU studento fondo stipendija ir aktyvus laikas gamtoje

Rugsėjo 19–20 dienomis poilsiavietėje „Vėžežeris“ (Kelmės raj.) surengtas tradiciniu tampantis Šiaulių universiteto alumnų sąskrydis. Jau penktus metus skaičiuojantis renginys sukviečia net tik Šiaulių universiteto absolventus, bet ir jų šeimos narius aktyviai praleisti laiką, diskutuoti, užmegzti naujas pažintis, susitikti su seniai matytais studijų draugais. Vienas pagrindinių sąskrydžio akcentų – aukcionas, kurio metu surenkami pinigai skiriami perspektyvių, aktyvių ir aukštų akademinių rezultatų siekiančių studentų motyvavimui, skatinimui ir palaikymui. Šiais metais Šiaulių universiteto alumnų asociacijos inicijuotam studentų stipendijos fondui surinkta 650 eurų.

Perspektyviausio ŠU studento stipendijos fondui – 650 eurų

Viena iš pagrindinių sąskrydžio iniciatyvų – aukcionas, kurio metu surenkami pinigai, skiriami specialiai alumnų asociacijos inicijuotai perspektyviausių Šiaulių universiteto studentų stipendijos fondui. Šiais metais surinkta rekordinė suma – 650 eurų.

Šiaulių Alumnų asociacijos prezidentė Ieva Grinienė džiaugėsi, kad šventės metu aukcione surenkama suma stipendijai vis didėja. „Šiaulių universiteto alumnų sąskrydyje kasmet dalyvauja vis daugiau naujų absolventų, kurie noriai įsitraukia į alumnų asociacijos veiklą ir prisideda prie kilnių asociacijos tikslų įgyvendinimo. Šiais metais specialiam fondui surinkta suma, galima sakyti, yra dvigubai didesnė. Tai džiugina – ir šiais metais turėsime galimybę pasidžiaugti perspektyviais Šiaulių universiteto studentais, juos paskatinti ir pastebėti“,– po renginio kalbėjo I. Grinienė .

Alumnų popietė su kariu savanoriu: diskusijos apie elgesį ekstremaliose situacijose ir praktiniai išlikimo mokymai

Kiekvienų metų sąskrydžio programą papildo specialiai organizuojami teminiai mokymai, paskaitos, praktiniai užsiėmimai. Šiais metais renginio dalyviai turėjo galimybę popietę praleisti su kariu savanoriu Dariumi Dirveliu, kuris yra Lieporių gimnazijos mokytojas, Šiaulių miesto Metų mokytojas, grupės „Misija – pilietis“ vadovas. Lektorius kūrybiškai, įdomiai ir žaismingai įtraukė alumnus ir jų šeimos narius į diskusiją, kaip išgyventi ekstremaliose situacijose. Didelio susidomėjimo sulaukė praktiniai maskuotės, ugnies išgavimo užsiėmimai. Sąskrydžio dalyviai turėjo galimybę išmokti gaminti filtrą ir filtruoti vandenį.

Aktyvūs lauko užsiėmimai ir „Proto mankšta“

Daug geros nuotaikos ir emocijų įnešė aktyvūs sportiniai užsiėmimai ir komandiniai žaidimai. Vyko tradicinės tinklinio turnyro varžybos pereinamajai tinklinio taurei laimėti. Šių metų nugalėtojais alumnų komanda, kurios sudėtyje žaidė Marius Stakutis, Aurimas Jurkaitis, Kristina Plauškaitė-Urniežė, Deividas Saikauskas. Kiti grupavosi draugiškoms krepšinio varžyboms, lauko boulingo žaidimui.

Po sportinių veiklų laukė gardi ir soti alumnų gaminta šiupininė, o vakaro programą papildė protmūšis „Proto mankšta“, kurį organizavo ir moderavo Šiaulių universiteto alumnų asociacijos valdybos narys Valentas Lukšas.